Кофе Гватемала Анита Алиляр свежеобжаренный в зёрнах от Barista Coffee Roasters
Свежеобжаренный спешелти кофе Гватемала Анита Алиляр
Гватемала Аніта Аліляр
269 грн.

Гватемала Аніта Аліляр

В наявності
Товар в дороге
Смак
Темний виноград, абрикос, порічка, мигдаль
Обсмажка
еспресо
Кислотність
ØØØØØООООО
Гірчинка
ØØØØОООООО
Солодкість
ØØØØØØОООО
Оцінка SCA
84
Спосіб приготування
турка, чашка, гейзер, еспресо
269 грн.
loading...

• Чому кава повинна бути свіжообсмаженою?

Ідея свіжообсмаженої кави полягає в тому, щоб споживач отримував продукт у період його максимального насичення смаку та аромату. Відразу після обсмажування смак кави ще не сформований, тому каву рекомендується пити мінімум через 3 дні після обсмажування. Пік насиченості смаку та аромату в кавовому зерні настає на 9-12-й день після обсмажування, і з цього моменту починається постійна втрата смаку. Через 3 місяці після обсмажування зникають практично всі сортові відмінності у смаку - кава стає порожньою і неживою.

Ми обсмажуємо каву в Харкові з понеділка по п'ятницю і доставляємо її по всій Україні відразу після обсмажування, коли смак та аромат – на піку.

• Що таке спешелті кави та що означають бали кави?

Спешелті кава - це безперечно вищий сорт, найякісніша кава. Цей клас присуджують лише арабіці.

Для оцінки використовується система балів Q (Q grade system). Максимальна оцінка, яку може отримати кава за цією системою, – 100 балів. Крім якості зерна, Q-грейдер оцінює аромат, смак, післясмак, кислотність, тіло, баланс, чистоту чашки, однорідність, насолоду та дефекти у смаку. За кожною характеристикою кава може одержати до 10 балів включно; у сумі - до ста. Друзі, саме ці бали ми вказуємо в описі нашої кави.

Регламент Асоціації (Specialty Coffee Association) для спешелті кави:

Оцінюючи лот повинен набрати від 80 балів. Лоти від 90 балів і вище - це унікальна кава, зазвичай вона йде на чемпіонати та обмежені обсмажування, і в масовий продаж не потрапляє.

Не повинно бути жодного первинного дефекту на 300 г зеленої кави. Це означає, що в каві не повинно бути почорнілих або пліснявих зерен.

Не повинно бути більш як п'ять вторинних дефектів на 300 грам. Наприклад, кава в пачменті, кава в м'якоті, тріснулих, поламаних або пошкоджених комахами зерен.

За версією SCA в 100 г кави не повинно бути жодного квакера. При цьому CQI стверджує, що квакерів має бути не більше трьох на 100 грамів. Причина в тому, що SCA — американці, які рідше зустрічаються із сухою Ефіопією, а в ній майже завжди є квакери. Навіть у найякісніших лотах.

Specialty – це ідеологія чудової кави, specialty – це люди, які бачать у цьому сенс.

• Що означають назви фруктів, солодощів і так далі в описі смаку кави

Найголовніше – це не ароматизатори та жодні інші добавки.

Кава - це ягода, соковита і солодка, до речі, в якій, як і в будь-якому фрукті або овочі, скажімо, ананасі або помідорі, у процесі зростання та розвитку плоду формується свій індивідуальний смаковий код.

Зерно складається з клітковини (нерозчинна частина зерна), ліпідів (жирів), розчинних вуглеводів (фруктози, галактози та сахарози) та трьох десятків органічних кислот. Вуглеводи та складні органічні кислоти переважно формують смак, ліпіди – аромат та тактильні відчуття (тільність) кави.

За сприятливих умов зростання в хороших сортах кави формується унікальний і складний смако-ароматичний потенціал, який відчувається звичним чином тільки в обсмаженій каві. Це можуть бути відтінки екзотичних фруктів, різновидів кондитерських виробів та алкоголю, квітів, ягід, горіхів, випічки або навіть овочів (дуже часто зелені овочі у смаку – дефект обсмажування).

Описуючи смак, кавові дегустатори для спрощення опису смаку кави вказують різні, так звані, дескриптори. Дескриптор - це одиниця опису смаку та аромату кави. Наприклад, коли Q-грейдер (кавовий дегустатор) знаходить смак ноти темного винограду, червоного яблука і гіркого шоколаду, він, по суті, визначає дескриптори.

Зв'язку між кавою та дескриптором, який у ній відчувається, немає. Наприклад, якщо у напої відчуваються ноти апельсина, це зовсім не означає, що до кави додали апельсин. Це означає лише, що у цій ситуації у кави утворилися схожі смако-ароматичні елементи, які викликали асоціацію з апельсином.

У смаку кави можна відчути величезну кількість різних дескрипторів, саме тому її вважають найбільш складним продуктом за кількістю смако-ароматичних компонентів.

Смаковий профіль
Аромат
фруктовий, приємний, інтенсивний
Букет
Темний виноград, абрикос, порічка, мигдаль
Тіло
делікатне
Післясмак
приємний, тривалий, з відтінками абрикосу та мигдалю
Характеристики
Регіон
Уеуетенанго
Ферма
Аліляр
Фермер
Аніта Аліляр (вона)
Різновид
бурбон, катура, катуаї
Спосіб обробки
мита
Збір врожаю
березень-квітень 2022
Висота зростання
1500 метрів над рівнем моря
Оцінка Specialty Coffee Association
84
Походження
Анита Алиляр Anita Aguliar
Аніта Аліляр розповідає, що кава завжди була і буде її основною пристрастю у житті. Незважаючи на те, що професія кавового фермера — нелегка, любов до кави з'явилася ще в дитинстві, коли батько брав її та братів на їхню маленьку ферму. Невелика ферма Aguilar перейшла у спадок від прадіда і є основним джерелом доходу сім'ї. Ґрунт на фермі піщаний та скелястий, а клімат прохолодний, з великою кількістю дощів, тому додатковий полив дерев не потрібний.

Мита обробка - основний спосіб обробки зеленої кави в Гватемалі. Обладнання, яке використовується в процесі обробки, у кожній місцевості може виглядати по-різному, проте головна мета методу незмінна – очистити зерно від м'якоті одразу після збирання врожаю. При цьому важливо вибирати ягоди, які ідеально дозріли на момент збору: перестиглі або недозрілі плоди негативно впливають на смак готового напою.

На станціях прийому свіжозібрані ягоди приймають з 14 години дня до 21 години ночі. Обробляти ягоди починають вранці наступного дня: всі ягоди відправляють на водяний млин для промивання, ретельно перемішують. Флотери, які виринають на поверхню, викидають, оскільки вони сигналізують про дефект ягоди. На наступному етапі зерно очищають від м'якоті за допомогою спеціального обладнання – депульпатора.

Після промивання та депульпації зерно висушують на патіо під сонцем до моменту, коли вміст вологи в зернах досягне 12%.

Після обробки зерно поміщають у мішки та витримують у парчменті від одного до двох місяців для того, щоб водна активність стабілізувалася. Перед відправкою експорту пачмент очищають з допомогою халлеров. Зелені зерна пакують у 69-кг джутові мішки із захистом GrainPro.

Спробуйте